ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Menu
Licznik odwiedzin: 5894745

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Aktualności

Czas prezentów

Data dodania: 2023-11-29

Wczorajszy dzień był niespodzianką, ponieważ Mikołaj pomyślał o dzieciach, spędzających w świetlicy wiele godzin. W tym czasie dzieci lubią przede wszystkim rysować, wycinać i działać plastycznie i zazwyczaj brakuje materiałów do pracy. Rada Rodziców przy naszej szkole pomyślała o dzieciach i wczoraj otrzymaliśmy piękny prezent, całą masę kredek, mazaków, plasteliny, kartek i klejów, które pomogą w realizacji plastycznych pasji. Nie zabrakło też ręczników papierowych i chusteczek do nosa, które w okresie jesienno-zimowym są szczególnie potrzebne! Serdecznie dziękujemy!
Dziękujemy też Maćkowi i Michałowi, którzy wraz ze swoją mamą dokonali selekcji swoich gier i przyborów plastycznych i przynieśli je do szkoły dla kolegów ze świetlicy. Dzieci bardzo chętnie sięgają po gry planszowe. Okazuje się, że jeśli nie ma w pobliżu komputera czy telefonu, rzuty kostką wzbudzają wiele pozytywnych emocji:)
❤️❤️❤️

III Gliwicka Spartakiada Trzecioklasistów Szkół Podstawowych

Data dodania: 2023-11-29

Spartakiada odbyła się we wtorek, w Arenie Gliwice. Wzięli w niej udział uczniowie z 24 szkół podstawowych z Gliwic. Przyjęta strategia nie wyłaniania zwycięzców sprawiła, że dzieci nie tylko rywalizowały w prawdziwie sportowy sposób, ale również świetnie się bawiły. Zwycięzcami okazali się wszyscy! Gratulujemy postawy i dziękujemy panu Mateuszowi za przygotowanie naszych uczniów do spartakiady:)

Marzenia dzieci

Data dodania: 2023-11-29

O czym marzą dzieci, przed bardzo oczekiwanymi mikołajkami? Wielu Mikołajów już poszukuje dla swoich pociech najnowszych zabawek, gier, pięknych ubrań, chcąc wywołać na twarzy dziecka uśmiech i zadowolenie. Na pewno tak będzie, dzieci ucieszą się z otrzymanych prezentów. Ale zatrzymajmy się przez chwilę nad listami do Mikołaja, które pisali drugo- i trzecioklasiści na zajęciach świetlicowych z panią Małgosią Rochoń. Dają do myślenia, co tak naprawdę jest ważne...


Dorośli czytają dzieciom

Data dodania: 2023-11-22

W środę pani Beata Haładus przyjęła zaproszenie pań ze świetlicy i przeczytała nam piękną historię o panowaniu nad lękami i strachami w naszym życiu. Książeczka oparta była o teatrzyk japoński, tzw. kamishibai. W ramie okienka umieszcza się karty książeczki, z tyłu których jest tekst dla czytającego. Dzieci widzą piękne, kolorowe ilustracje, które rozwijają wyobraźnię i przykuwają uwagę. Dzieci ze świetlicy siedziały jak zaczarowane...  Po przeczytaniu, pani Beata zaprosiła dzieci do biblioteki, gdzie mogły  zobaczyć drugą bajkę pt. "Rękawiczka", tym razem w technice teatrzyku cieni. Potem chętne dzieci mogły pobawić się, animując postacie na patyczkach. Bardzo DZIĘKUJEMY pani Beacie za poświęcony nam czas. Dzieci, zwłaszcza młodsze, bardzo lubią słuchać czytanych im książek i bawić się kreatywnie:)

Dzieci -Dzieciom - kolejna edycja zbiórki ❤️

Data dodania: 2023-11-23

Zazwyczaj o tej porze, każdego roku już od wielu lat, uruchamiamy w naszej szkole zbiórkę prezentów, które przekazujemy chorym dzieciom ze Szpitala Onkologicznego w Gliwicach. Jeśli możecie dołączyć, prosimy o przynoszenie do dużej świetlicy upominków, mogą to być: książki, gry, zabawki, gadżety, puzzle, zabawki, pluszaki, artykuły piśmiennicze. Nie przynosimy żywności. Prosimy o rzeczy nowe i nieużywane, w miarę możliwości zapakowane w torebkę prezentową, niekoniecznie o tematyce świątecznej. łatwiej wtedy będzie upominki posegregować. Chore dzieci na pewno będą szczęśliwe, a każdy uśmiech będzie krokiem do zdrowia. Bardzo dziękujemy za każdy prezent❤️.

Z życia Powsinóg

Data dodania: 2023-11-23

W sobotę, 18 listopada, Powsinogi pod opieką Pani Żywickiej uczestniczyły w wycieczce do Olkusza i Rabsztyna. Bogatą fotorelację z tej wyprawy możecie pooglądać na blogu Powsinóg, na który zapraszamy TUTAJ.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Data dodania: 2023-11-21


Życzymy Wam wszystkim, aby uśmiech życzliwości, rozdawany przez wolontariuszy, towarzyszył nam nie tylko w Dniu Życzliwości, i nie tylko na symbolu przypiętym do bluzy, ale każdego dnia, w sercu każdego z nas! 

Dzień Czarnego Kota

Data dodania: 2023-11-21

17 listopada został ustanowiony Dniem Czarnego Kota. Hmmm, czy ten ktoś lubił koty, czy wręcz przeciwnie? Są kraje, w których czarne koty przynoszą szczęście, są kraje, w których jest zupełnie odwrotnie. Czyli dla każdego, co kto lubi. Przy okazji kotów, w bibliotece dzieci mogły dowiedzieć się o różnych zabobonach w różnych krajach. Jeśli u nas nie kojarzy się dobrze liczba 13, to w Chinach taką samą rolę pełni liczba 4. I bądź tu człowieku mądry... Pewne jest, że czarne koty są tak samo milusińskie jak każdy inny rudy czy biały. Tylko chyba mają gorzej na świecie, niestety. Dziękujemy pani Beacie Haładus za ciekawe zajęcia, na które zaprosiła między innymi uczniów klasy 2b:)

Dzień Czystego Powietrza

Data dodania: 2023-11-14

Z okazji uczczenia Dnia Czystego Powietrza, obchodzonego rokrocznie 14 listopada, ogłoszony został w klasach 1-8 konkurs na zaprojektowanie i wykonanie makiety miasta wolnego od smogu i zanieczyszczeń. Makieta mogła być wykonana np. w pudełku po butach lub na kartonie.
Zgłoszone makiety zostały wyeksponowane na parterze szkoły w galerii "Pod schodami". Są niepowtarzalne i piękne! Wkrótce ogłoszenie wyników, gdyż wszystkie zgłoszone prace są pracami konkursowymi:)
Do obejrzenia makiet zapraszają koordynatorki konkursu: Małgorzata Rochoń i Zofia Żywicka:)


Święto Niepodległości Polski

Data dodania: 2023-11-10

 "Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości" (Piłsudski)
                                          
Nasi uczniowie są patriotami. Umieją zaśpiewać cztery zwrotki narodowego hymnu. Zarówno podczas nagrania do konkursu „DO HYMNU Z MINISTERSTWEM SPRAWIEDLIWOŚCI ”, w którym wystąpiły chętne dzieci z klas młodszych, przebywające pod opieką świetlicy, jak i wszystkie dzieci szkolne, które w dwóch etapach, z podziałem na dzieci młodsze i starsze, zaśpiewały hymn, w ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Brawo dla naszej społeczności, jesteśmy z Was dumni!1 2 3 4 ...120 »