Laboratoria Przyszłości

Data dodania: 2022-09-23

Wszyscy uczniowie z klas 1-3 w ramach projektu Laboratoria Przyszłości miały okazję poznać rewelacyjne klocki Korbo. Na zajęciach rozwijających kreatywność dzieci budowały, konstruowały, projektowały, każdy według swojego własnego pomysłu, aby wykorzystać w pełni możliwości klocków. Brawo!

Prace Laury

Data dodania: 2022-09-23

Laura z klasy 5c chwali się swoimi ciekawymi pracami, które z powodzeniem mogłyby zilustrować książkę dla dzieci.  Brawo Laura!

Pierwszy dzień jesieni

Data dodania: 2022-09-21

W tym roku pierwszy dzień jesieni kalendarzowej i astronomicznej to 23 września. W klasach dzieci już wykorzystują dary jesieni do wykonania pięknych prac. I tak w klasie 3b koraliki jarzębiny zmieniły się w piękną biżuterię. Dzieci pod czujnym okiem pani Beaty Łakomskiej pracowicie nawlekały kuleczki, a efekty ich pracy możecie podziwiać na zdjęciach.

Europejski Dzień bez Samochodu

Data dodania: 2022-09-21

Jutro, czyli 22 września obchodzimy dzień, w którym zapominamy o samochodzie, jako środku transportu i przesiadamy się, jeśli to konieczne, do środków komunikacji miejskiej. Ma to na celu zmniejszenie hałasu i zanieczyszczenia powietrza, zwracając uwagę na negatywne ich skutki. Przypomnijmy rodzicom i opiekunom, aby chociaż tego jednego dnia przesiąść się z samochodu na rower, hulajnogę, rolki abo własne nogi:)

Kropki, to już dziś!

Data dodania: 2022-09-15

Urocze kropki dziś w całej szkole. Na koszulkach, sukienkach, buziach, rękach, rajstopach... Nawet sowa została wykropkowana. A towarzyszące kropkom uśmiechy - bezcenne! To będzie radosny dzień:)
Powiedzenia o kropkach: "Jestem w kropce", "Kropka w kropkę", "Koniec, kropka!", "Postawić kropkę nad i"... Wiecie, co oznaczają?

Międzynarodowy Dzień Kropki

Data dodania: 2022-09-13

15 września obchodzimy dzień Kropki. Skąd się wziął taki dzień? Mała dziewczynka imieniem Vashti, namalowała w szkole na zajęciach plastycznych kropkę. Uważała, ze nie potrafi nic więcej. Nauczycielka swoim mądrym podejściem sprawiła, że dziewczynka uwierzyła w siebie i rozwinęła kreatywność. Temu też służy Międzynarodowy Dzień Kropki, obchodzony na świecie już w 108 krajach. Mamy odważnie rozpoznawać swoje mocne strony, rozwijać je i nie bać się. Powodzenia, uwierzmy w siebie! A w czwartek 15 września przyjdźmy, kto może, w kropkach!

Prace Anastazji

Data dodania: 2022-09-06

Z przyjemnością dołączamy do grona osób szczególnie utalentowanych naszą uczennicę klasy ósmej - Anastazję. Jej prace,inspirowane wyobraźnią możemy podziwiać na holu parteru naszej szkoły. Gratulujemy odwagi, aby pokazać swój talent i życzymy pomyślności na drodze artystycznej:)

Wygrana w konkursie SKO

Data dodania: 2022-08-28

Dziewiąty raz zdobyliśmy 1000 złotych w Konkursie SKO dla Szkół! Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy wykazać działania, zgodne z wymogami regulaminowymi. W nadchodzącym roku będziemy znów organizować różne konkursy i namawiać Was na działania, tym intensywniej, że przecież w roku szkolnym 2022/23 będzie to jubileuszowy, dziesiąty raz! Zapraszamy do współpracy
Opiekunem SKO w naszej szkole jest pani Barbara Plecińska.

Nasza ostatnia wycieczka do Rud Raciborskich

Data dodania: 2022-07-08

Nasza ostatnia wycieczka była bardzo bogata w atrakcje, ponieważ skorzystaliśmy jako pierwsi z nieotwartej jeszcze na ten dzień strefy Technoparku, jechaliśmy kolejką, która jest w całości wykonana właśnie w tym miejscu, uczestniczyliśmy w wyścigu drezyn, oglądaliśmy wyroby rękodzielnicze w starej kuźni, stare mundury kolejarskie, sprzęty, a także stylizowany pokój z czasów naszych pradziadków. Na koniec piekliśmy samodzielnie kiełbaski. To piękne miejsce uwieńczyło naszą półkolonię. :)

W Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu

Data dodania: 2022-07-07

Ogród Botaniczny w Zabrzu to piękne miejsce w miejskiej dżungli, gdzie wśród różnokolorowych kwiatów, albo nad stawem, można w spokoju ogarnąć myśli. My dodatkowo uczestniczyliśmy w warsztatach na temat prawidłowego odżywiania, ziół i rozpoznawania gatunków ptaków. Grupa ptasia miała wyjątkowe szczęście napotkania bardzo rzadkiej czajki, natomiast inni widzieli wiewiórkę, a wszyscy małe kaczuszki z mamą. Po porcji wiedzy bawiliśmy się na placu zabaw, mogliśmy skorzystać z małej gastronomii oraz oczywiście delektować się pięknem kwitnących roślin. Zakupiliśmy też różne roślinki do domów. Pogoda sprzyjała, więc wróciliśmy bardzo zadowoleni.

1 2 3 4 ...100 »