Akcja dla Piotrusia

Data dodania: 2023-02-07

Szkolne Koło Wolontariatu podejmuje współpracę z ZSO nr 7 i ogłasza zbiórkę zabawek, książeczek, gier, puzzli i wszystkiego, co może ucieszyć innych. To, co uda się zebrać, przekażemy na kiermasz dla Piotrusia. Piotruś potrzebuje intensywnej rehabilitacji, neurologopedii, terapii wzroku, udziału w turnusach rehabilitacyjnych, sprzętu ułatwiającego codzienne funkcjonowanie, wizyt u specjalistów i możliwe, że również wyjazdów na badania. TUTAJ szczegóły. Zbiórkę koordynuje pani Ewelina Paluch, a wszystko, czym zechcecie się podzielić, składamy do sali nr 8. Koniec zbiórki -przewidujemy w dniu 17 lutego.
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do pomocy!

Prace w ramach Projektu @LaboratoriaPrzyszłości

Data dodania: 2023-02-03

Od miesiąca pracowaliśmy nad nowymi projektami 3D. Postanowiliśmy, używając różnych kolorów, wydrukować kilkadziesiąt jaszczurek oraz spinerów. Pod czujnym okiem pana Leszka Zająca uczniowie używali piór 3D. Rezultaty były niesamowite! Wystarczy spojrzeć na zdjęcia. W planach jest jeszcze wiele innych ciekawych prac, o których będziemy informować. Wszystkie projekty i wydruki wykonane zostały na komputerach z odpowiednim oprogramowaniem, zakupionych w ramach „Laboratoriów Przyszłości”.

Przygotowujemy się do balu karnawałowego

Data dodania: 2023-02-03

Okres karnawałowy w pełni więc pora przygotować się do balu kostiumowego. Maski w klasie 3b gotowe!

Orkiestra zagrała i pieniążki przekazała

Data dodania: 2023-02-01

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała i u nas. Nasza zbiórka została podsumowana i na cele tegorocznej zbiórki przekazaliśmy niemałą kwotę, bo 1664,40zł.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przeprowadzić akcję i którzy wrzucili nawet najdrobniejszy pieniążek:)

Konkursy Przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2022/2023.

Data dodania: 2023-01-31

Do wojewódzkiego etapu Konkursów Przedmiotowych zakwalifikowała się
uczennica klasy 8b – Barbara Olszówka
oraz uczeń klasy 8c - Filip Cieśla.

Barbara Olszówka przeszła do III etapu, aż z trzech przedmiotów: biologii, geografii i języka polskiego. Natomiast Filip Cieśla przeszedł do III etapu Konkursu Przedmiotowego z historii.

Terminarz konkursów ( etap wojewódzki ):

j. polski – 27.02.2023r. godz. 11.00

historia - 2.03.2023r. godz. 11.00

geografia – 3.03.2023r. godz. 11.00

biologia - 6.03.2023r. godz. 11.00

Gratulujemy uczniom i ich nauczycielom

oraz życzymy dalszych sukcesów

Grono Pedagogiczne ZSP 15

Chwalimy się osiągnięciami sportowymi

Data dodania: 2023-01-30

W połowie stycznia drużyna piłkarska rocznik 2011 oraz młodsi, reprezentowali naszą szkołę, razem z panem Mateuszem na czele i zdobyli 3 miejsce. Rozgrywki odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielkich osiągnięć!

Ostatni dzień półkolonii

Data dodania: 2023-01-20

Ostatniego dnia byliśmy w kinie Cinema City na bajce "Kot w butach: Ostatnie życzenie". Po seansie i powrocie do szkoły skorzystaliśmy z sali gimnastycznej i zabaw ruchowych i nadeszła pora na podsumowanie naszej półkolonii. Oprócz tego, że wszystkie nasze zamierzenia zostały zrealizowane, to  półkolonia bardzo szybko wszystkim minęła :)

W filharmonii

Data dodania: 2023-01-19

Ile potrzeba talentu, wytrwałości w ćwiczeniach, samozaparcia, aby grać na instrumencie w orkiestrze w filharmonii? Takie pytania przychodziły do głowy, kiedy oglądaliśmy próbę koncertu dla babci i dziadka. Próbę, podczas której usłyszeliśmy między innymi melodię do filmu Pocahontas, bardzo znany fragment muzyki filmowej Ennio Morricone oraz inne melodie, które wprowadziły nas w niepowtarzalny świat muzyki, w tym miejscu brzmiącej zupełnie inaczej. Jeśli jeszcze uświadomimy sobie, że muzyka towarzyszy naszym ulubionym bajkom czy filmom, a nie zawsze ją zauważamy, okaże się, że można muzykę poważną naprawdę się zachwycić. Dzisiaj też odwiedziliśmy restaurację McDonalds, gdzie mogliśmy zjeść kanapkę i frytki, a chętni mogli dodatkowo zamówić sobie ulubione danie. To nie jest najzdrowsze jedzenie, ale raz, z okazji ferii, półkolonii i trwającego karnawału, mogliśmy sobie na to pozwolić i obiecujemy, że będziemy zdrowo się odżywiać. Po powrocie do szkoły jeszcze pobawiliśmy się na sali gimnastycznej i skorzystaliśmy z komputerów. Przedostatni dzień półkolonii udany!

Dzień warsztatowy z Bricks4Kidz

Data dodania: 2023-01-18

Zabawa klockami lego zawsze wciąga, zwłaszcza, jeśli są to klocki posiadające możliwość podłączenia akumulatora i obserwowania ruchu zbudowanego urządzenia. Budowaliśmy karuzelę, albo wyścigowy samochód. Musieliśmy dostosować się do kolejnych punktów instrukcji. Przy okazji ćwiczyliśmy umiejętność wzajemnej pomocy i współpracy, oraz koncentrację uwagi. A na końcu każdy z nas mógł poczuć się prawdziwym konstruktorem!

W zabytkowej kopalni

Data dodania: 2023-01-17

Praca górnika jest bardzo ciężka i niebezpieczna. Dlatego dziś w kopalni mogliśmy nabrać prawdziwej pokory wobec znaczenia słów praca i poświęcenie. Ale też w  podziemiach Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu spędziliśmy czas bardzo ciekawie i magicznie. Mogliśmy wziąć do ręki kilof i spróbować wykopać dla siebie bryłkę węgla, a potem na trasie okraszonej elementami magii rodem z Harrego Pottera, uczyliśmy się rzucać magiczne zaklęcia i latać na miotle. Z podziemi udaliśmy się w miejsce, gdzie mogliśmy kreatywnie rozwinąć swoje zdolności plastyczne. Potem już tylko pozostała zabawa w parku technicznym obok kopalni, gdzie piękna pogoda sprzyjała zabawie.

1 2 3 4 ...109 »