Test wiedzy SKO

Data dodania: 2021-04-19

Internetowy „Test wiedzy SKO” wystartował! Zapraszamy do uzyskania tytułu Mistrza  Wiedzy SKO! Pytanie nie są trudne, a ilość przystępujących do zadania uczniów jest ważna dla naszej szkoły, ponieważ przez cały rok walczymy o udział w konkursie SKO dla Szkół!
TUTAJ
jest link do testu, a kod, który należy wpisać dla naszej szkoły to 209. Test można rozwiązywać do dnia 25 kwietnia, granicę wiekową stanowi 13 lat. Nawet jeśli nie uda się rozwiązać bezbłędnie za pierwszym razem, można ponowić rozwiązywanie, wpisując inną nazwę użytkownika, istotna jest wiedza, jaką zdobywamy, rozwiązując zadania:)
Serdecznie zapraszamy!

1. Regulamin Quizu SKO

Czy wiosna jest piękna?

Data dodania: 2021-04-19

Nawet, jeśli za oknem, mimo kalendarza, wskazującego na fakt, że wiosna już zawitała do nas, jest nieco smutno i chłodno, to wiosna jest naprawdę piękna! Sami oceńcie!
TUTAJ

Czy wiecie, że dziś obchodzimy rocznicę Chrztu Polski?

Data dodania: 2021-04-14

Chrzest Polski to tradycyjna nazwa chrztu księcia Polan – Mieszka I, który zapoczątkował proces chrystianizacji Polski. Akt przyjęcia chrztu, datowany przez historyków na dzień 14 kwietnia 966 roku, uważa się za symboliczny początek państwa polskiego i kościoła katolickiego w naszym kraju. Dziś obchodzimy to święto oficjalnie po raz trzeci.

Chcesz być lektorem?

Data dodania: 2021-04-12

To może być pierwszy krok do kariery! Biblioteka zaprasza do ujawnienia swoich talentów oraz predyspozycji i ogłasza casting na lektora! Kto czyta płynnie, nie boi się wyzwania i chciałby spróbować swoich sił, może do KOŃCA TYGODNIA zgłosić się do pań: Beaty Haładus, Małgorzaty Nierody lub Eweliny Paluch. Najpierw zostaną nagrane legendy śląskie, a potem do nagrań audio zostaną utworzone ilustracje. Gotowe materiały w formie audiobooków, zostaną opublikowane na stronie szkoły i na szkolnym Facebooku i będą mogły być wykorzystane na lekcjach, w charakterze materiałów edukacyjnych. Ale super zadanie! Zapraszamy, zgłaszajcie się przez Teams, a może właśnie Wam zostanie przydzielona rola lektora? Więcej szczegółów TUTAJ

Małe, a cieszy

Data dodania: 2021-04-01

Udało się ponownie zanieść do Domu Opieki Społecznej "Nasz Dom" na Sikorniku, odrobinę świątecznej radości. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich pensjonariuszy oraz personel domu i życzymy pogodnych, pełnych nadziei i spokoju Świąt Wielkanocnych. Alleluja!
Dziękujemy serdecznie wolontariuszkom naszej szkoły oraz paniom, które włączyły się w pomoc;)

Konkurs krzyżówkowo - sportowy

Data dodania: 2021-03-26

Pan Kamil, nasz znakomity wuefista, zaprosił uczniów z klas starszych, tj. 4-8, do zadania krzyżówkowego. Krzyżówkę należało wykonać samodzielnie, przestrzegając podanych zasad. Nagroda niebanalna, bo pozytywna ocena z zajęć wf, ale też publikacja najciekawszych krzyżówek uczniów. Oto efekty pracy, podziwiajcie! Gratulujemy uczniom i panu Kamilowi pomysłów:)

Światowy Dzień Zespołu Downa

Data dodania: 2021-03-23

Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Obchodzimy ten dzień 21 marca. Po to, by przybliżyć tematykę osób zmagających się z problemem niepełnosprawności.
Z tej okazji uczennice z klasy 8a, w ramach działań Szkolnego Koła Wolontariatu, przygotowały niespodziankę dla Fundacji „Tośka i Przyjaciele”. i TUTAJ - FC. Dzisiaj na ręce Pani Kingi Franczyk, jednej z założycielek Fundacji, przekazaliśmy - ręcznie wykonane, kolorowe skarpetki, które są symbolem niedopasowania społecznego i genotypowego, z jakim borykają się osoby z Zespołem Downa❤️. Do upominku dołączyliśmy moc serdeczności i pozdrowień. Cieszymy się, że nasi uczniowie są świadomi i wrażliwi na potrzeby innych.

Jedziemy na wycieczkę

Data dodania: 2021-03-23

Klasa 3a, mimo zakazów, postanowiła wybrać się na wycieczkę. W takie miejsce, gdzie zakazów nie ma, czyli w kosmos. Można wybrać się tam również wirtualnie. Sami zobaczcie!

Segregujemy

Data dodania: 2021-03-22

Z wiosną czas na nowe porządki. W piątek dzieci jeszcze były w szkole w komplecie, więc udało się przypomnieć o bardzo ważnym aspekcie naszego życia, czyli segregowaniu śmieci. Przypomnieliśmy dzieciom w świetlicy, jakie kolory kontenerów możemy spotkać i jakie odpady możemy do nich wrzucać. Bawiliśmy się w sprzątanie i odpowiednie umieszczanie śmieci, tam, gdzie ich miejsce. Przy okazji zapoznaliśmy się z informacjami z książeczek podarowanych nam z banku PKO.

Nasza szkoła jest fajna!

Data dodania: 2021-03-21

Nasza szkoła jest fajna. Pod warunkiem, że jest pełna gwaru i śmiechu naszych uczniów. Dziś w szkole prawie pusto. Niemniej, wiosna przyszła. Dokładnie 21 marca, czyli w niedzielę. A my jesteśmy prawie na wagarach:). No, może nie do końca, bo pracujemy zdalnie. Przyroda budzi się do życia, jak każdego roku o tej porze, a my w serduszkach miejmy budzącą się wiosnę, a z nią nadzieję, że wszelkie trudności stojące przed nami miną jak burza, po której w końcu zaświeci słońce. Bo w życiu jak w marcu, wszystko miesza się jak w garncu!

1 2 3 4 ...75 »