Spotkanie z prawnikiem

Data dodania: 2023-12-21

W czwartek w szkole odbyło się spotkanie dla klas 1-3 z panem Robertem Dopierałą z Fundacji " Było sobie prawo". Pan Mecenas opowiadał dzieciom po co jest prawo i jak zostaje ono ustanowione. Oprócz tego dzieci mogły wcielić się  w rolę sędziego, adwokata, prokuratora i radcy prawnego.
Każdy uczeń dostał książeczkę z wierszykami, które pomagają zrozumieć prawo.
Bardzo dziękujemy!🙂

Kiermasz świąteczny

Data dodania: 2023-12-22

W tym roku na kiermaszu świątecznym pojawiło się mnóstwo cudeniek, które zostały przekazane przez osoby wrażliwe na potrzeby WOŚP 2023. Przekazaliście prace rękodzielnicze, wykonane rączkami dzieci, rodziców, opiekunów, nauczycieli... Wszystkie robiły ogromne wrażenie i bardzo szybko znikały z naszego kiermaszowego stoiska. Zarobiliśmy 2989,20zł, za które w imieniu chorych serdecznie dziękujemy! Cały dochód oczywiście zostanie przekazany na tegoroczny WOŚP. Kiermaszem kierowała pani Ewelina Paluch, która sama oraz na zajęciach z dziećmi wykonała bardzo wiele pięknych prac kiermaszowych ❤️

Kiermaszowe prace konkursowe

Data dodania: 2023-12-22

Ozdoby świąteczne na naszym kiermaszu zostały wykonane przez wszystkich chętnych, kto tylko poczuł się na siłach, aby sprostać zadaniu. Wszystkie przepiękne i starannie wykonane. Dzięki Radzie Osiedlowej mogliśmy nagrodzić wybrane prace, które zostały przekazane na konkurs, a wybór był bardzo trudny. Prace zasiliły kiermasz poświęcony w całości WOŚP, w ramach akcji Dzieci - Dzieciom.

Z wizytą w Domu Opieki

Data dodania: 2023-12-22

W czwartek pani Ewelina z grupą uczniów odwiedziła Dom Opieki Społecznej na Sikorniku. Nasi przedstawiciele zanieśli upominki, które w tym roku wykonała własnoręcznie pani Patrycja Tablewska. Z pudełka wysypały się małe skrzaciki - mikołajki, które aż rwały się, aby trafić do Seniorów! Mamy nadzieję, że spodobały się nowym właścicielom:) Wszystkim mieszkańcom "Naszego Domu" życzymy radości i spokoju oraz zdrowia i bardzo serdecznie pozdrawiamy od całej społeczności szkolnej ZSP nr 15 - Szkoły Podstawowej nr 41 w Gliwicach.

Za co lubimy święta

Data dodania: 2023-12-19

Wszyscy czekamy na cud Bożego Narodzenia. Lubimy święta za to że, tata przyjedzie z pracy za granicą, bo jest wolne od szkoły i jest pełno słodyczy, za to, że można grać bez ograniczeń, Koś powiedział: lubię święta, bo się wreszcie wyśpię. Bo w telewizji będzie dużo programów do obejrzenia. Niektórzy mówią: nie lubię świąt, bo będę sam, bo jeszcze się nie zaczęły, a już jestem zmęczony. Usłyszeliśmy to wszystko na jasełkach, obejrzanych we wtorek, a przygotowanych przez panie: Katarzynę Kapuścińską, Małgorzatę Rochoń, Sylwię Cichą i Bożenę Asman-Nowakowską z dziećmi z klas młodszych. Wykorzystane teksty, jakże bliskie naszej rzeczywistości, uświadomiły nam, co tak naprawdę jest ważne. I tego chcemy życzyć całej społeczności szkolnej - odnalezienia prawdziwej historii świąt Bożego Narodzenia, gdzie nie jest ważna świąteczna dekoracja i zastawiony stół, od którego ciężko jest odejść po zjedzeniu tradycyjnych dwunastu potraw, ale bliskość, ciepło i ponadczasowe wartości.

Mikołajki na sportowo

Data dodania: 2023-12-14

W szkole odbyły się sportowe mikołajki dla wszystkich klas. Wybrani uczestnicy brali udział w różnych konkurencjach, i choć wszystko było tylko zabawą, emocje sięgały zenitu. Oczywiście nie brakło rozczarowania po wyniku dla jednych pozytywnym, dla innych niekoniecznie, ale przecież chodziło o dobrą zabawę, prawda? Zawody przeprowadzili nasi wuefiści, pani Agata, pan Kamil, pan Błażej i pan Mateusz.

Natomiast spoza szkoły, w Arenie Gliwice dla aktywnie korzystających z SKS i wyróżnionych sportowców z naszej szkoły, w ubiegłym tygodniu również odbyły się mikołajki na sportowo. Bawiliśmy się znakomicie, razem z uczestnikami 9 obecnych na spotkaniu gliwickich szkół.