Data dodania: 2023-12-06

Mikołajki w Fabryce Elfów w Katowicach? Czemu nie. Uczniowie klasy 2b pojechali tam w czwartek, 7 grudnia. Uczestniczyli w warsztatach, spotkali się z Mikołajem, obejrzeli mnóstwo bardzo ciekawych wystaw i wzięli udział w wielu zabawach. Ten udany wyjazd na pewno zapamiętają do następnych mikołajek!

Czas prezentów

Data dodania: 2023-11-29

Wczorajszy dzień był niespodzianką, ponieważ Mikołaj pomyślał o dzieciach, spędzających w świetlicy wiele godzin. W tym czasie dzieci lubią przede wszystkim rysować, wycinać i działać plastycznie i zazwyczaj brakuje materiałów do pracy. Rada Rodziców przy naszej szkole pomyślała o dzieciach i wczoraj otrzymaliśmy piękny prezent, całą masę kredek, mazaków, plasteliny, kartek i klejów, które pomogą w realizacji plastycznych pasji. Nie zabrakło też ręczników papierowych i chusteczek do nosa, które w okresie jesienno-zimowym są szczególnie potrzebne! Serdecznie dziękujemy!
Dziękujemy też Maćkowi i Michałowi, którzy wraz ze swoją mamą dokonali selekcji swoich gier i przyborów plastycznych i przynieśli je do szkoły dla kolegów ze świetlicy. Dzieci bardzo chętnie sięgają po gry planszowe. Okazuje się, że jeśli nie ma w pobliżu komputera czy telefonu, rzuty kostką wzbudzają wiele pozytywnych emocji:)
❤️❤️❤️

III Gliwicka Spartakiada Trzecioklasistów Szkół Podstawowych

Data dodania: 2023-11-29

Spartakiada odbyła się we wtorek, w Arenie Gliwice. Wzięli w niej udział uczniowie z 24 szkół podstawowych z Gliwic. Przyjęta strategia nie wyłaniania zwycięzców sprawiła, że dzieci nie tylko rywalizowały w prawdziwie sportowy sposób, ale również świetnie się bawiły. Zwycięzcami okazali się wszyscy! Gratulujemy postawy i dziękujemy panu Mateuszowi za przygotowanie naszych uczniów do spartakiady:)

Marzenia dzieci

Data dodania: 2023-11-29

O czym marzą dzieci, przed bardzo oczekiwanymi mikołajkami? Wielu Mikołajów już poszukuje dla swoich pociech najnowszych zabawek, gier, pięknych ubrań, chcąc wywołać na twarzy dziecka uśmiech i zadowolenie. Na pewno tak będzie, dzieci ucieszą się z otrzymanych prezentów. Ale zatrzymajmy się przez chwilę nad listami do Mikołaja, które pisali drugo- i trzecioklasiści na zajęciach świetlicowych z panią Małgosią Rochoń. Dają do myślenia, co tak naprawdę jest ważne...

Gliwicki Laur Nauki

Data dodania: 2023-11-27

89 uczniów z 22 gliwickich szkół zostało wyróżnionych podczas uroczystej gali Gliwickiego Lauru Nauki 2023, która odbyła się w poniedziałek, 27 listopada, w Kinie Amok. Wraz z uczniami uhonorowanych zostało 59 pedagogów i dyrektorów gliwickich szkół, do których uczęszczają laureaci. Chwalimy się, gdyż wśród zasłużonych znaleźli się nasi nauczyciele z panią dyrektor Joanną Łomnicką-łakomy na czele i przede wszystkim nasi laureaci Basia i Filip. Serdecznie gratulujemy!

Dorośli czytają dzieciom

Data dodania: 2023-11-22

W środę pani Beata Haładus przyjęła zaproszenie pań ze świetlicy i przeczytała nam piękną historię o panowaniu nad lękami i strachami w naszym życiu. Książeczka oparta była o teatrzyk japoński, tzw. kamishibai. W ramie okienka umieszcza się karty książeczki, z tyłu których jest tekst dla czytającego. Dzieci widzą piękne, kolorowe ilustracje, które rozwijają wyobraźnię i przykuwają uwagę. Dzieci ze świetlicy siedziały jak zaczarowane...  Po przeczytaniu, pani Beata zaprosiła dzieci do biblioteki, gdzie mogły  zobaczyć drugą bajkę pt. "Rękawiczka", tym razem w technice teatrzyku cieni. Potem chętne dzieci mogły pobawić się, animując postacie na patyczkach. Bardzo DZIĘKUJEMY pani Beacie za poświęcony nam czas. Dzieci, zwłaszcza młodsze, bardzo lubią słuchać czytanych im książek i bawić się kreatywnie:)

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Data dodania: 2023-11-29

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przypadł w tym roku na dzień 17 listopada. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się ogólnodostępne stanowisko z przykładami mnożenia, które należało bezbłędnie rozwiązać. W szkole również odbywały się różnego rodzaju konkursy, w których główną rolę pełniła tabliczka mnożenia.

Dzieci -Dzieciom - kolejna edycja zbiórki ❤️

Data dodania: 2023-11-23

Zazwyczaj o tej porze, każdego roku już od wielu lat, uruchamiamy w naszej szkole zbiórkę prezentów, które przekazujemy chorym dzieciom ze Szpitala Onkologicznego w Gliwicach. Jeśli możecie dołączyć, prosimy o przynoszenie do dużej świetlicy upominków, mogą to być: książki, gry, zabawki, gadżety, puzzle, zabawki, pluszaki, artykuły piśmiennicze. Nie przynosimy żywności. Prosimy o rzeczy nowe i nieużywane, w miarę możliwości zapakowane w torebkę prezentową, niekoniecznie o tematyce świątecznej. łatwiej wtedy będzie upominki posegregować. Chore dzieci na pewno będą szczęśliwe, a każdy uśmiech będzie krokiem do zdrowia. Bardzo dziękujemy za każdy prezent❤️.

Z życia Powsinóg

Data dodania: 2023-11-23

W sobotę, 18 listopada, Powsinogi pod opieką Pani Żywickiej uczestniczyły w wycieczce do Olkusza i Rabsztyna. Bogatą fotorelację z tej wyprawy możecie pooglądać na blogu Powsinóg, na który zapraszamy TUTAJ.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Data dodania: 2023-11-21

Życzymy Wam wszystkim, aby uśmiech życzliwości, rozdawany przez wolontariuszy, towarzyszył nam nie tylko w Dniu Życzliwości, i nie tylko na symbolu przypiętym do bluzy, ale każdego dnia, w sercu każdego z nas!

« 1 2 3 4 ...122 »