Dorośli czytają dzieciom

Data dodania: 2023-11-22

brak zdjęcia

W środę pani Beata Haładus przyjęła zaproszenie pań ze świetlicy i przeczytała nam piękną historię o panowaniu nad lękami i strachami w naszym życiu. Książeczka oparta była o teatrzyk japoński, tzw. kamishibai. W ramie okienka umieszcza się karty książeczki, z tyłu których jest tekst dla czytającego. Dzieci widzą piękne, kolorowe ilustracje, które rozwijają wyobraźnię i przykuwają uwagę. Dzieci ze świetlicy siedziały jak zaczarowane...  Po przeczytaniu, pani Beata zaprosiła dzieci do biblioteki, gdzie mogły  zobaczyć drugą bajkę pt. "Rękawiczka", tym razem w technice teatrzyku cieni. Potem chętne dzieci mogły pobawić się, animując postacie na patyczkach. Bardzo DZIĘKUJEMY pani Beacie za poświęcony nam czas. Dzieci, zwłaszcza młodsze, bardzo lubią słuchać czytanych im książek i bawić się kreatywnie:)