ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Menu
Licznik odwiedzin: 6333554

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Biblioteka: Aktualności Archiwum

JUZ OTWARTE! ZAPRASZAMY!

.


WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM

Data dodania: 2023-09-04

.


CERTYFIKAT DLA NASZEJ BIBLIOTEKI

.


Akcja podręcznik!

W bibliotece dwoimy się i troimy, aby wszystkie, oddawane przez Was podręczniki, trafiły na odpowiednia półkę...

Szkolny teatrzyk cieni

Historia teatru cieni sięga ponad 2 tysięcy lat. I niezmiennie podoba się widzom.
Specjalnie dla naszych uczniów przygotowałam animowaną ukraińską bajkę ludową  "Rękawiczka". W dwóch wersjach - ukraińskiej i polskiej.
W nagraniach wzięły udział dzieci z Polski i Ukrainy.
Projekt kosztował ogrom czasu i ogrom pracy.
A efekt? Oceńcie sami :-)

GLIWICE CZYTAJĄ DZIECIOM

"Gliwice czytają dzieciom" to konkurs, którego finał odbył się dzisiaj w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gliwicach. Cztery dziewczynki reprezentujące naszą szkołę, mogły zawstydzić najlepszych lektorów. Basia Urbaniak z klasy 2b, Amelka Zborowska z klasy 2a i Zuzia Kościelna z klasy 6a uzyskały pierwsze miejsce, Daryna Guzil z klasy 6a zdobyła wyróżnienie. Brawa dla naszych przesympatycznych uczennic, z których jedna jest pochodzenia ukraińskiego, więc tym bardziej jesteśmy dumni!
WIELKIE GRATULACJE

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

.

Запрошуємо до бібліотеки

Kto szuka - znajduje 🤩
Znów szczęście uśmiechnęło się do szkolnej biblioteki. Wydawnictwo Nowa Era podarowało nam kilka książek w języku ukraińskim. Wśród nich "Calineczka" oraz szkolna lektura "Felix Net i Nika" 😃 Już w poniedziałek będzie można wszystkie książki wypożyczyć. Jeżeli dodać do tego nasze poprzednie zdobycze, to mamy już zalążek biblioteczki ukraińskiej 😃
Запрошуємо до бібліотеки‼️ 🇵🇱 📖 🇺🇦


BĘDĄ NOWOŚCI!

UWAGA‼ ŚWIETNA WIADOMOŚĆ ‼
Kuratorium Oświaty w Katowicach zatwierdziło nasz wniosek o dofinansowanie dla szkolnej biblioteki 🤩 Dostaniemy aż 15 tysięcy złotych 💰 z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Będzie szansa nie tylko na nowe książki, ale również na wyposażenie biblioteki w nowe akcesoria.
Tradycyjnie już prosimy o pomoc w utworzeniu listy zakupów książkowych. Uczniowie będą zostawiać swoje propozycje w bibliotece. Nauczyciele i Rodzice mogą wysyłać swoje sugestie poprzez e-dziennik, bezpośrednio do pani bibliotekarki - Beaty Haładus.
Czekamy do końca kwietnia. Czas start 😃

DZIĘKUJEMY!

Biblioteka szkolna wyraża serdeczne podziękowania księgarni EDGARD jezykiobce.pl za fantastyczną niespodziankę 🤩
Dzisiaj dotarła do nas przesyłka, a w niej... książeczki dla najmłodszych, gry edukacyjne oraz aż 10 egzemplarzy książki "Polski - 1000 najważniejszych słów". Jest to specjalny podręcznik napisany w języku ukraińskim do nauki języka polskiego dla młodzieży i dorosłych. Książka na pewno przyda się nie tylko naszym ukraińskim uczniom, ale również ich rodzicom. Jeszcze tylko kilka bibliotecznych procedur i można będzie wszystko wypożyczać 🙂
Wszystkie materiały otrzymaliśmy BEZPŁATNIE 🥰

« 1 2 3 4
...
26 »